Dzień Seniora

„Wyjdź z domu” – pod takim hasłem w tym roku we wszystkich oddziałach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odbył się Dzień Seniora.

Rzeszowski oddział Zakładu zorganizował tegoroczny, przypadający na 27 października, Dzień Seniora w naszym Centrum Integracji Społecznej. Przez cały dzień seniorzy uczestniczyli w wykładach, prelekcjach oraz poradach udzielanych przez ekspertów. Przedstawiciele Komendy Rejonowej Policji ostrzegali seniorów przed oszustami, przedstawili metody ich działania przestępców i podali przykłady najczęstszych spraw. Powiedzieli również co robić, aby nie paść ofiarą oszustwa.

Kolejne prelekcje poświęcone były zdrowemu żywieniu oraz kwestii przyznawania świadczeń emerytalnych i rentowych – jak się wylicza emeryturę, kiedy i na jakich zasadach się ją waloryzuje, na jakich zasadach przyznawana jest renta z tytułu niezdolności do pracy.

Goście mogli skorzystać również z indywidualnych porad ekspertów nie tylko ZUS ale przedstawicieli innych branż, m.in. medycznej, mogli też założyć profil na PUE.

Post Author: Pawel_k