Kwesta 2017

Zakończyła się nasza tegoroczna kwesta, którą w tym roku prowadziliśmy na 44 cmentarzach w Rzeszowie i okolicach, a także w dniu 31 października oraz 2 listopada na dwóch największych rzeszowskich nekropoliach. Łącznie zebraliśmy prawie 140 tysięcy złotych. Chcemy podziękować wszystkim dobrodziejom za hojne datki do puszek oraz przede wszystkim wolontariuszom za pomoc w kwestowaniu.

Po raz kolejny mieszkańcy regionu pokazali, że mają wielkie serca i szczodrą rękę, że nie jest im obojętny drugi człowiek, ten najbardziej potrzebujący.

Pieniądze zostaną przeznaczone przede wszystkim na bieżące potrzeby najbardziej potrzebujących, w tym podopiecznych Towarzystwa i dla najbiedniejszych dzieci z regionu, m.in. na podarunki mikołajkowe (organizowane razem z Caritasem i MOPS-em).

90 tys. zł zostanie przeznaczone na spłatę kredytu bankowego zaciągniętego na budowę Centrum Integracji Społecznej. W działającej od kilku lat placówce podopieczni Towarzystwa przechodzą odpowiednie kursy, a później znajdują zatrudnienie, m.in. jako kucharze, czy w firmach sprzątających lub przy drobnych pracach budowlanych.

Dzięki dotychczasowym kwestom albertyńskim udało się m.in. uruchomić w Racławówce koło Rzeszowa schronisko dla kobiet, rozbudować i zmodernizować schroniska dla mężczyzn w Jaśle i w Rzeszowie. Część pieniędzy przeznaczono na działanie świetlicy środowiskowej dla dzieci i młodzieży z rodzin potrzebujących.

Post Author: Pawel_k