Schroniska dla bezdomnych

Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Rzeszowie prowadzi cztery schroniska dla osób bezdomnych:

  1. schronisko dla kobiet – Racławówka 132, 36-047 Niechobrz,
  2. schronisko dla kobiet z usługami opiekuńczymi -Racławówka 132, 36-047 Niechobrz,
  3. schronisko dla mężczyzn – ul. Jana Styki 21, 35-006 Rzeszów,
  4. schronisko dla mężczyzn z usługami opiekuńczymi – ul. Jana Styki 21, 35-006 Rzeszów.

Schroniska są placówkami całodobowymi, gdzie osoby bezdomne mogą w każdej chwili skorzystać z pomocy w postaci dachu nad głową, miejsca noclegowego z czystą pościelą, czystej odzieży oraz wyżywienia. O umieszczeniu osoby będącej w kryzysie bezdomności w schronisku decyduje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie. Warunkiem przyjęcia i pozostania na schronisku jest przestrzeganie zasad regulaminu obowiązującego w danej placówce, przede wszystkim jednak warunkiem tym jest zachowanie trzeźwości. Schronisko w Racławówce może przyjąć do 30 osób a w Rzeszowie do 80.

Oprócz tego w Rzeszowie przy ul. Krakowskiej prowadzimy hostel „Boży Dar” gdzie w warunkach usamodzielniania może przebywać do 20 osób. Osoby przebywające w hostelu mają zapewnione miejsce noclegowe oraz podstawowe wyposażenie hostelu, same natomiast muszą zapewnić sobie wyżywienie, odzież oraz pozostałe potrzeby.

W najbliższym czasie planowane jest także uruchomienie w budynku schroniska przy ul. Styki noclegowni, w której pobyt ma charakter krótkoterminowy, tzn. ogranicza się do jednej nocy. W budynku schroniska przy ul. Styki działa też ogólnodostępna łaźnia, w której można skorzystać z kąpieli.

Post Author: Pawel_k