Schroniska dla bezdomnych

Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Rzeszowie prowadzi trzy schroniska: dla bezdomnych kobiet w Racławówce k. Rzeszowa oraz dla bezdomnych mężczyzn w Jaśle przy ul. Konopnickiej 86 i w Rzeszowie przy ul. Styki 21. Schroniska te są placówkami całodobowymi, gdzie osoby bezdomne mogą w każdej chwili skorzystać z pomocy w postaci dachu nad głową, miejsca noclegowego z czystą pościelą, czystej odzieży oraz wyżywienia. Warunkiem przyjęcia i pozostania na schronisku jest przestrzeganie zasad regulaminu obowiązującego w danej placówce, przede wszystkim jednak warunkiem tym jest zachowanie trzeźwości. Schronisko w Jaśle może przyjąć do 45 osób, w Racławówce do 50 a w Rzeszowie do 120.

Oprócz tego w Rzeszowie przy ul. Krakowskiej prowadzimy hostel „Boży Dar” gdzie w warunkach usamodzielniania może przebywać do 20 osób. Osoby przebywające w hostelu mają zapewnione miejsce noclegowe oraz podstawowe wyposażenie hostelu, same natomiast muszą zapewnić sobie wyżywienie, odzież oraz pozostałe potrzeby.

W najbliższym czasie planowane jest także uruchomienie w budynku schroniska przy ul. Styki noclegowni, w której pobyt ma charakter krótkoterminowy, tzn. ogranicza się do jednej nocy. W budynku schroniska przy ul. Styki działa też ogólnodostępna łaźnia, w której można skorzystać z kąpieli.

Post Author: Pawel_k