Szkolenie z pierwszej pomocy dla bezdomnych

Każdy może zostać bohaterem, bo każdy może uratować życie drugiego człowieka.

Jak to zrobić i dlaczego nie warto bać się reagować nasi podopieczni dowiedzą się na szkoleniu z pierwszej pomocy. Udział w zajęciach jest bezpłatny, dlatego gorąco zachęcamy wszystkich bezdomnych do przyjścia. Doświadczeni ratownicy medyczni poruszą szereg zagadnień – od resuscytacji krążeniowo-oddechowej, przez hipotermię i epilepsję, po obsługę defibrylatora AED. Warto tam być!

Szkolenia z zakresu pierwszej pomocy dla bezdomnych charytatywnie przeprowadzi Podkarpackie Centrum Ratownictwa Medycznego. Z uwagi na społeczne wykluczenie, ludzie dotknięci bezdomnością często nie mogą liczyć na wsparcie osób postronnych, dlatego ważne, aby takiej pomocy potrafili sobie udzielać nawzajem.

Osoby bezdomne, które nie mają dostępu do publicznej opieki zdrowotnej są bowiem szczególnie narażone na utratę zdrowia lub życia, zwłaszcza w tych warunkach jakie panują o tej porze roku. Szkolenie to, nie tylko pomoże nauczyć uczestników jak takiej pomocy prawidłowo udzielić, ale również przekona, aby będąc świadkiem sytuacji, gdy zdrowie lub życie drugiej osoby jest zagrożone, nie bać się zareagować

– mówi Arkadiusz Rząsa właściciel firmy Podkarpackie Centrum Ratownictwa Medycznego w Rzeszowie i pomysłodawca akcji.

 

Na szkolenie zapraszamy w sobotę 21 stycznia od godziny 8:30 do budynku Centrum Integracji Społecznej przy ulicy Jana Styki 24.

Współorganizatorzy akcji: PASSIO, Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Rzeszowie

Patronat medialny: TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Radio ViaRadio Feniks.fm, Portal informacyjny nowiny24.pl, Portal informacyjny Młodzi Rzeszów

Post Author: Pawel_k