Prace porządkowe na cmentarzu

Zbliża się święto Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny. Zgodnie z wieloletnią tradycją miliony Polek i Polaków odwiedza groby swoich bliskich zmarłych aby uczcić pamięć krewnych, przyjaciół, znajomych oraz osób szczególnie dla nich ważnych. W okresie poprzedzającym dzień Wszystkich Świętych każdy z nas stara się uporządkować miejsca spoczynku swoich bliskich i udekorować, w miarę możliwości, kwiatami i zniczami.
Nasze Centrum Integracji Społecznej postanowiło zaopiekować się grobami zmarłych, o których nikt już nie pamięta, którzy nie mają żyjących potomków mogących się zaopiekować nagrobkiem, lub których rodziny po prostu nie stać na zakup kwiatów czy zniczy, nie mówiąc już o stałym nagrobku. Najczęściej są to groby zmarłych mieszkańców naszego schroniska lub osób, które zostały pochowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie.
Uczestnicy warsztatów stolarskich w ramach zajęć praktycznych przygotowali drewniane obramówki, które zostały potem założone w miejscu ziemnego nagrobka. Nasi stolarze wykonali także nowe krzyże oraz tabliczki. Groby przed założeniem obramówek zostały uporządkowane i obsypane świeżą ziemią. Przed 1 listopada postaramy się również o znicze i skromną dekorację.

Post Author: Pawel_k