III Światowy Dzień Ubogich

W dniu wczorajszym, tj. w niedzielę 17 listopada 2019 roku, Caritas Diecezji Rzeszowskiej wspólnie z Rzeszowskim Towarzystwem Pomocy im. św. Brata Alberta w odpowiedzi na Orędzie Ojca św. Franciszka z okazji III Światowego Dnia Ubogich zorganizowały w Centrum Charytatywnym przy ul. J. Styki 21 w Rzeszowie Śniadanie z Ubogimi.

Wydarzenie to rozpoczęło się o godzinie 10:30 od uroczystej Mszy św., którą celebrował ks. biskup senior Kazimierz Górny, który przypomniał, że mimo dobrej sytuacji gospodarczej w naszym kraju i zmniejszającej się skali ubóstwa, nie możemy zapominać, ze na świecie miliony ludzi żyją na skraju nędzy, czy wręcz głoduje. Natomiast w homilii ks. dr Piotr Potyrała, wicedyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej słusznie zauważył, że w naszym Centrum Charytatywnym, w Rzeszowie przy ul. Jana Styki dzień ubogich jest codziennie! Każdego dnia przychodzą do nas osoby, które potrzebują różnego rodzaju pomocy: materialnej, duchowej, prawnej czy innego wsparcia.

Po Mszy św. wszyscy przybyli goście mogli skorzystać z ciepłego posiłku przygotowanego przez restaurację Sabatini oraz badań lekarskich, które prowadziło Centrum Medyczne MEDYK. Nasze Centrum Integracji Społecznej również włączyło się do obchodów tego dnia, przygotowując pyszne ciasta, którymi można było się częstować. Dziękujemy również formom Res-Drob, Janik, PSS Społem, piekarni Wszołek i Nawłoka za dary przekazane specjalnie z tej okazji.

Post Author: Pawel_k