Kwesta 2020

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych, który dla naszego Stowarzyszenia jest niezwykle ważny ze względu na organizowaną co roku kwestę na rzeszowskich i okolicznych cmentarzach. W tym roku będzie to dzień wyjątkowy ze względu na panującą pandemię COVID-19 i związane z nią obostrzenia. My, jak co roku, przygotowujemy się do tej wielkiej akcji jednak mamy świadomość, że w tej szczególnej sytuacji kwesta w tradycyjnym wydaniu, czyli do puszek rozmieszczonych na cmentarzach może się w ogóle nie odbyć w zależności od dalszego rozwoju sytuacji epidemicznej w kraju. Z tego powodu utworzyliśmy w tym roku dodatkowo zbiórkę w internecie pod adresem www.pomagam.pl/kwesta2020

Bardzo liczymy na wsparcie naszej zbiórki, czy tradycyjnie do puszki na cmentarzu o ile będzie to możliwe, czy przez internet. Zdajemy sobie sprawę z tego, że ten okres, podczas przedłużającej się i nasilającej wręcz pandemii, dla wszystkich jest wyjątkowo trudny, jednak nie zapominajmy o osobach, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej – bezdomnych, ubogich, zwalnianych z zakładów karnych, bezrobotnych i innych. Dla nich pandemia koronawirusa jest szczególnie dotkliwa. My również ponosimy dodatkowe koszty związane z walką z COVID-19 i zabezpieczeniem naszych podopiecznych przed zakażeniem wirusem. Nasz budżet jest bardzo ograniczony a pieniądze zbierane podczas kwesty są środkami, którymi możemy wesprzeć prowadzone przez nas działania i inicjatywy.

Jeszcze raz prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie naszej zbiórki na stronie www.pomagam.pl/kwesta2020 oraz o udostępnianie tej informacji w mediach społecznościowych na swoich profilach!

Zarząd i pracownicy
Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy
im. św. Brata Alberta w Rzeszowie

Post Author: Pawel_k