Punkt pomocy seniorom

Z dniem dzisiejszym uruchamiamy punkt pomocy osobom starszym, w którym nasi wolontariusze będą udzielać wsparcia seniorom w zakresie:
👉 pomocy w załatwieniu spraw urzędowych (np. dofinansowanie do czynszu, prądu, leków, sporządzenie pism do spółdzielni mieszkaniowych, urzędów miasta itp.);
👉 pomocy w drobnych naprawach domowych (naprawa cieknącego kranu, kontaktów elektrycznych, przeniesienie mebli, pomalowanie pokoju itp.).
Z tego typu sprawami, które dla przeciętnego człowieka wydają się proste do załatwienia, osoby starsze niejednokrotnie nie są wstanie sobie poradzić samodzielnie, a w ich najbliższym otoczeniu nie ma osoby, która byłaby w stanie im w tym pomóc lub nie stać ich na opłacenie odpowiednich fachowców. Ważne w naszym przedsięwzięciu jest to, że zapewniamy solidną, uczciwą i bezpłatna pomoc 🙂! Nie każdy ma dobrego sąsiada, czy znajomego, który może pomóc w codziennych czynnościach. Zdajemy sobie sprawę, że z wiekiem nasilają się różnego rodzaju choroby i ograniczenia uniemożliwiające wykonanie prostych, codziennych czynności.
Jak mówił św. Brat Albert: ” Ten jest dobry kto chce być dobrym”, więc bądźmy jak On i pomagajmy sobie i innym bezinteresownie.
Zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu 178 521 571.
Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą dać cząstkę siebie innej osobie o kontakt z nami ☺️

Post Author: Pawel_k