Aleksander Zacios odznaczony!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Aleksander Zacios, założyciel naszego Stowarzyszenia i jego wieloletni Prezes, został przez Prezydenta RP pośmiertnie odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Związana z tym uroczystość odbyła się 10 października 2023 roku w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie a odznaczenie z rąk wojewody podkarpackiej Ewy Leniart odebrała rodzina zmarłego w lutym br. Prezesa. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski został przyznany założycielowi Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta za jego wieloletnią działalność społeczną na rzecz osób wykluczonych, potrzebujących pomocy i wsparcia.

Poprzez dzisiejszą uroczystość chcemy wyrazić uznanie oraz wdzięczność dla Państwa działalności i zaangażowania. Bez tej aktywności w różnych sferach, które są dla integracji społeczeństwa  i narodu szczególnie ważne – nie dokonałby się rozwój naszej Ojczyzny – powiedziała wojewoda.

Aleksander Zacios znalazł się w gronie 40 szczególnie zasłużonych dla naszego kraju mieszkańców regionu uhonorowanych przez Prezydenta RP odznaczeniami państwowymi.

Post Author: Pawel_k