NASZE AKCJE

„POWITANIE WAKACJI”

Co roku pod koniec czerwca organizujemy zabawę dla dzieci z rodzin objętych naszą pomocą z okazji rozpoczęcia wakacji. Nasi wolontariusze oraz zaproszeni goście zapewniają dzieciom mnóstwo atrakcji w postaci zabaw, gier, tańców i muzyki a wszystko po to, by po całym ciężkim roku szkolnym dzieci mogły zapomnieć o ciążących na nich obowiązkach szkolnych i żeby wprowadzić je w wakacyjny nastrój.

LETNI I ZIMOWY WYPOCZYNEK DLA DZIECI

Kiedy wakacje na dobre się już rozpoczną organizujemy naszym małym podopiecznym dwutygodniową półkolonię aby dzieci z ubogich rodzin mogły aktywnie i miło spędzić letni czas. Razem z wolontariuszami staramy się zapewnić dzieciom opiekę oraz wiele atrakcji. Również na feriach zimowych nasi podopieczni mogą fajnie spędzić zimową przerwę w nauce.

PODARUJ DZIECKU UŚMIECH” (DAR PAR)

W akcji „Podaruj Dziecku Uśmiech” prosimy nowożeńców, aby ich goście obyczaj przynoszenia kwiatów zamienili na prezenty, które możemy ofiarować dzieciom z ubogich rodzin. Chodzi np. o przybory szkolne, środki czystości , zabawki. Uśmiech i radość na buziach dzieci to dla nowożeńców wspaniały upominek z życzeniami wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia.

ZABAWA KARNAWAŁOWA

Co roku w okresie noworocznego karnawału organizujemy dla naszych dzieci wielki bal przebierańców, z mnóstwem muzyki, tańca, zabawy i innych atrakcji. Nasi wolontariusze pomagają w organizacji zabawy, czuwają nad bezpieczeństwem dzieci w jej trakcie oraz dbają o to, by dzieci się dobrze bawiły.

ZBIÓRKI ŻYWNOŚCI, ŚRODKÓW CZYSTOŚCI I ZABAWEK

Bierzemy udział w akcjach zbiórki żywności organizowanych przez Podkarpacki Bank Żywności: „Podziel się posiłkiem” oraz „Świąteczna zbiórka żywności” a także w akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” organizowanej przez Polskie Radio Rzeszów. Nasi wolontariusze zbierają żywność w wybranych sklepach na terenie Rzeszowa od osób robiących zakupy.

Zbieramy też odzież, środki czystości i zabawki, które przekazujemy rodzinom na bieżąco w miarę możliwości. Bierzemy również udział w Europejskim Programie Pomocy Najbardziej Potrzebującym przekazując artykuły spożywcze rodzinom ubogim.

„KSIĄŻKA DLA BEZDOMNEGO”

W schronisku dla bezdomnych mężczyzn w Rzeszowie działa biblioteka wyposażona w książki przekazane przez darczyńców, głównie biblioteki, które pozbywały się części swoich zbiorów, ale również zwykłe osoby, które przyniosły do nas swoje niepotrzebne książki. Nasi wolontariusze na bieżąco porządkują księgozbiór, katalogują go oraz wypożyczają mieszkańcom schroniska.

„SKRZYDŁA DO ŻYCIA” (KOREPETYCJE)

Wolontariusze udzielają korepetycji dzieciom z rodzin ubogich i wielodzietnych, mających problemy z nauką, z różnych przedmiotów, m. in. z języka angielskiego, niemieckiego, fizyki, chemii, matematyki i in.

„GRUPA Z UŚMIECHEM”

„GRUPA z UŚMIECHEM” powstała przy naszym Wolontariacie jako odpowiedź ludzi chcących działać na rzecz potrzebujących. To grupa zapaleńców, którzy przez własną pracę, własne pomysły i ogromne chęci do działania, chcą poświęcić swój wolny czas dla osób bezdomnych. Grupa organizuje dla mieszkańców schroniska spotkania z artystami, podróżnikami oraz innymi, którzy mają coś ciekawego do opowiedzenia bądź zaprezentowania. W schronisku odbywają się też wieczorki poetyckie, pokazy programów autorskich czy po prostu wspólne spotkania przy kawie i ciastku, których inicjatorem jest Grupa.

KWESTA PRZYCMENTARNA

Tradycyjnie co roku w okresie święta Wszystkich Świętych nasi wolontariusze zbierają środki pieniężne do puszek na rzeszowskich cmentarzach oraz w całej diecezji rzeszowskiej. Jest to największa nasza akcja organizowana wielkim wysiłkiem oraz przy nieocenionym wsparciu setek wolontariuszy, głównie młodzieży z gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Dzięki tak dużemu zaangażowaniu co roku udaje nam się zebrać znaczne środki finansowe, dzięki którym nasza pomoc bezdomnym i potrzebującym staje się coraz lepsza i skuteczniejsza.