Przekazanie defibrylatora dla schroniska w Rzeszowie

W dniu 6 lutego w siedzibie naszego stowarzyszenia odbyło się oficjalne i uroczyste przekazanie automatycznego defibrylatora zewnętrznego, który został umieszczony w schronisku dla bezdomnych mężczyzn w Rzeszowie i będzie służył jego mieszkańcom w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Defibrylator ten na ręce prezesa Zarządu Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, Aleksandra Zaciosa przekazał przedstawiciel sponsora, firmy Clico sp. z o.o. z Krakowa, pan Jarosław Bukała. Firma Clico z branży informatycznej na co dzień zajmuje się bezpieczeństwem, tyle że w rzeczywistości wirtualnej, dlatego postanowiła uczynić gest w kierunku poprawy bezpieczeństwa ludzkiego życia i zdrowia, fundując nam defibrylator, za co jesteśmy wdzięczni i serdecznie dziękujemy.

Przekazanie urządzenia odbyło się w obecności lokalnych mediów oraz ratowników z Podkarpackiego Centrum Ratownictwa Medycznego, organizatora akcji „Każdy może zostać bohaterem”, w ramach której odbyło się szkolenie z pierwszej pomocy dla naszych podopiecznych. Sukces tej akcji sprawił, że jej organizatorzy myślą już o kolejnych tego typu szkoleniach w schroniskach dla bezdomnych na terenie całego województwa a może nawet kraju.

Relację z tego wydarzenia emitowaną w „Aktualnościach” TVP Rzeszów można obejrzeć TUTAJ, natomiast TUTAJ można posłuchać relacji Wojciecha Wójcika z Polskiego Radia Rzeszów.

Post Author: Pawel_k